Case study

Case study.

Analiza przypadku jest najlepszą formą przedstawienia skuteczności pozycjonowania. Zastanawiałam się nad wyborem firmy i zdecydowałam, że zrobię to na podstawie lokalnej firmy sprzedającej okna, bramy garażowe i drzwi.

Branża jest bardzo konkurencyjna, gdzie w bramach prym wiedzie marka Gerda. Okna są firmy Abakus. Tu nie ma już takiej konkurencji. Najwięcej pracy z pozycjonowaniem trzeba poświęcić dla drzwi Porta.

Jak przeprowadzić analizę konkurencji?

Bardzo dobrym narzędziem do badania konkurencji, widoczności strony i szukania fraz jest Senuto. Podeszłam do zagadnienia w ten sposób. Po rozmowie z klientem, sprawdziłam jego propozycje słów kluczowych, wyniki znacznie różniły się od oczekiwań.

Wynika to z mechanizmów wyszukiwarki oraz samych ludzi, którzy frazy wpisują. W pozycjonowaniu, nie można sugerować się tylko tym co by chciał klient. Na przykład w branży drzwi, okazuje się, że fraza drzwi Porta białe, jest jedną z najmocniejszych, choć wcale nie, aż tak konkurencyjną.

drzwi Porta białe

W tym momencie, dzięki kilku zaledwie frazom, można osiągnąć dużo większą oglądalność niż ta na same drzwi Porta.

Optymalizacja SEO

Strona klienta wymagała ogromnego wkładu pracy związanej z optymalizacją. Niestety była zaniedbana, zarówno technicznie jaki merytorycznie. Ale cóż, potężny nakład pracy się opłacał. W stosunkowo krótkim czasie, strona firmowa, osiągnęła naprawdę duży progres.

Sporo czasu musiałam poświęcić na tłumaczenie, że aby zaistnieć w sieci, to trzeba włożyć trochę pracy. Po przeszkoleniu szefa i pracowników, stale notujemy wzrost.

sklep internet

Pozycjonowanie

Sam proces oparłam, na pozyskiwaniu małej ilości, ale bardzo wartościowych domen do linkowania. Po pierwsze, taka metoda znacznie wzmocniła wartość strony docelowej, ale była też bezpieczna.

Podejmując się zlecenia, nie sądziłam, że branża drzwi, jest aż tak konkurencyjna. Mimo to, uważam, że jeszcze trzeba będzie poświęcić sporo pracy, aby promowana strona sklepu osiągnęła swoje maksymalne możliwości.

Reasumując. Czasem bywa tak, że człowiek się nie spodziewa wysokiego poziomu trudności. Warto zawsze przed wyceną dobrze wgryźć się w temat, by gafy nie popełnić. Ale jak uczy doświadczenie, jeżeli robisz coś porządnie, z sercem i co najważniejsze systematycznie, efekt zawsze uzyskasz.

Mam nadzieję, że ta krótka analiza będzie dobrym przykładem na to jak pracuję i zachęci Cię do kontaktu z moją skromną osobą.
Jeżeli masz jakieś pytania, możesz napisać do mnie, postaram się udzielić szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi. Pamiętaj, drzwi do mnie są otwarte 😊